Do tanečních se nehodí obuv nošená venku
Velikost – volba správné velikosti je vždy složitější záležitostí. V ideálním případě by měly boty těsně dosednout, na rozdíl od běžné obuvi nošené venku. Počítejte s tím, jestliže budete tančit častěji, že je vhodnější obutí velmi těsné, to platí zvláště pro profesionální sportovce. Naprosto nevhodné jsou boty volné, zvláště s uvolněnou patou, přičemž pevná pata je základní oporou při pohybu po parketu.
Podpatek – někteří mladíci malého vzrůstu v touze být vyšší volí i vyšší podpatky. Ztrácí pak ovšem stabilitu, muži totiž partnerky „vedou“ a především oni musí být pevně posazeni a být si jisti „v kramflecích“. Ideální výška podpatků u pánských bot je 2 – 3 cm, u dámských 4 – 5 cm .
Venkovní nošení – pamatujte, že obuv určená pro taneční parket není stavěna pro chůzi ve venkovním prostředí. Je to dáno jak samotnou konstrukcí stélky, tak i materiálem podrážky. Tím je speciální kožená vrstva, která usnadňuje pohyb po lesklém povrchu naleštěných parket. Taneční kreace jsou totiž založené na lehkém podkluzování, přitom nejde přímo o klouzání, ale ani o tvrdé nášlapy. Venku na asfaltovém povrchu silnice a chodníků by se vrstva poškodila a ztratila by svou původní funkci.
Tenisky – zapomeňte na boty typu tenisek, žabek, balerínek a dalších modelů vycházkových nebo turistických. Taneční mistři by vás ani na plochu sálu nevpustili, způsobili byste sobě nebo někomu jinému nepříjemný úraz a zřejmě i poškodili podlahu.
Silonky a ponožky – pro mladíky platí vhodné typy a barevné varianty ponožek, pro mladé slečny pak silonové punčochy. Chlapci jsou na tom možná o něco lépe, neboť jsou přípustné bavlněné, dobře savé materiály, dívky zas mohou mít u tanečních bot otevřenou špičku, takže je chodidlo lépe odvětráno. Není vhodné ani způsobné pohybovat se po parketu v botách obutých na bosou nohu.
Posted In Nezařazené